Šachové stránky

Najbezpečnejší prehliadač webu

toplist

jún 2010 ŠKOLSKÉ ŠACHOVÉ TURNAJE

V mesiaci jún prebiehali tradičné šachové turnaje, kde si medzi sebou zabojovali členovia aj nečlenovia šachového krúžku a hneď v kategórii chlapcov 1. a 2. ročníka sa to oplatilo Martinovi Vášovi (1.A), ktorý obsadil 1. miesto pred Martinom Majerom (2.A) a Jakubom Šimúthom (1.B). V kategórii 3. ročníka prvé miesto získal Samuel Mrva (3.B) pred Timotejom Mrvom (3.B) a Matúšom Maloveským (3.A). V kategórii štvrtých ročnikov - 1. miesto Patrik Purgat (4.A) , 2. miesto Miroslav Chmara (4.A) a 3. miesto Daniel Štróner (4.A).

V kategórii dievčat sa umiestnili na 1. mieste Veronika Mravcová (6.A) pred Dominikou Machalovou (6.A) a Simonkou Žaloudkovou (1.A). Pohár za najlepšiu dochádzchu na šachový krúžok tento rok získal Peter Váš (2.A - 126 hodín).

Víťazom srdečne blahoželám a tešim sa na budúci školský rok.

Od Školské šachové súťaže

23.01.2010 ŠACH JE ZÁBAVA - PRÍĎ SA ZABAVIŤ!

V sobotu 10.4.2010 sa v CVČ na Magurskej 14 v Banskej Bystrici uskutočnil náborový turnaj detí a mládeže pod názvom "ŠACH JE ZÁBAVA - PRÍĎ SA ZABAVIŤ!".
Tradičný organizátori turnajov žiackych družstiev - CVČ Banská Bystrica a ŠK Veža CVČ Banská Bystrica tentoraz zorganizoval podujatie pre jednotlivcov podľa Súťažného poriadku GPX 2009-2010.
Na 9-kolovom turnaji hranom švajčiarskym systémom sa zúčastnilo celkom 37 detí. Absolútnym víťazom turnaja sa stal zároveň aj víťaz najmladšej kategórie chlapcov - Filip Haring z ŠK TH Junior B.Bystrica (CH8, 8,5 b). Aj naši šachisti si odniesli v svojich kategóriách vzácne trofeje:

• Patrik Purgat -1. miesto v kateg. chlapci do 11rokov,
  • Peter Váš -3. miesto v kateg. chlapci do 11rokov,
  • Simonka Žaloudková  -3. miesto v kateg. dievčatá do 8 rokov a
  • Jakubovi Šimúthovi, Zuzke Patrášovej a Mirkovi Chmarovi sa ušli 4. miesta.

Náročný deň sme si zpestrili na detskom ihrisku  a spokojní sme vlakom docestovali domov.

Od Šach je zábava

23.01.2010 Talent - 3. turnaj, Liptovský Mikuláš

Konečne sa nám podarilo docestovať do Liptovského Mikuláša, keďže na 2. turnaj sme boli aj vychystaní, ale naše 9 miestne požičané autíčko sa za Ľupčou pokazilo a zmarilo naše nádeje na úspech. Dnes sa nám to podarilo a aj sme zabodovali. 3. miesto - Patrik Purgat, 4. miesto Peter Váš, 11. miesto Daniel Štróner, 13. miesto Tobiáš Kubovič v kategóii chlapci do 11 rokov. Súťaže sa zúčastnila aj naša šachová princezná Simonka Žaloudková, ktorá v kategórii do 8 rokov obsadila pekné 5. miesto. Všetci sme si odniesli pekné kalendáre a veselé vzpomienky.

Od Talent - 3. turnaj

21.11.2009 Veľká cena Banskej Bystrice

V sobotu 21. novembra sme si privstali a vlakom sme sa odviezli do Banskej Bystrice kde sa konala súťaž. 1. krát sme sa zúčastnili všetci - celý šachový krúžok. Súťažili sme v štyroch družstvách z celkového počtu 22. Najlepšie družstvo sa umiestnilo na 16. mieste, a čo sa týka jednotlivcov, Patrik Purgat na 4. mieste na 3. šachovnici a Miroslav Chmara tiež na 4. mieste na 2. šachovnici. Keďže nás bolo tak veľa, bolo riadne veselo a bol to veľký zážitok najmä pre začiatočníkov, ktorí boli na súťaži 1. krát.

Prezrieť celý album na c7c5

31.10.2009 Šachové veže - Martin

Dňa 31. októbra sme sa zúčastnili GPX v Martine v prekrásnom prostredí hotela Luna. Cestovali sme pohodlne 9-miestnym automv ktorom bola zábava hlavne cez Šturec, kde nás to dobre hádzalo. Najlepšie z hráčov sa umiestnil Peter Váš - na 10. mieste, no ani ostatní sa nedali zahanbiť: Patrik Purgat (16.), Daniel Štróner (17.), Samuel Mrva (22.), Timotej Mrva (23.). Súťažilo až 61 hráčov. Čas pomedzi kolá sme si krátili pozeraním detských programov v televízore, kreslením a hraním spoločenských hier. Aj keď sme nezískali hlavné ceny, veľmi sa nám tu páčilo.

Od Šachové Veže - Martin 2009

28.10.2009 Obvodné kolo v šachu jednotlivcov ZŠ

Naši šachisti si deň pred prázdninami oddýchli od školy a trochu potrápili hlavu na obvodnom kole v BB. Celkove sa súťaže zúčastnilo 24 chlapcov a 13 dievčat. V súťaži sme obstáli veľmi dobre - chlapci: Peter Váš obsadil pekné 3. miesto a ostatní - Tomáš Žaloudek 6. miesto, Patrik Purgat 7. miesto, Miroslav Chmara 9. miesto. Dievčatá aj keď už nenavštevujú šachový krúžok na šach nezanevreli a tiež si prišli zasúťažiť. Veronika Mravcová sa umiestnila na 5. mieste a Dominika Machalová na 11. mieste. Všetkým blahoželáme k perfektným výsledkom.