Šachové stránky

Najlepší prehliadač webu

toplist

jún 2011 Školský šachový turnaj

V posledný mesiac sa konal už tradičný turnaj o najlepšieho šachistu 1. a 2. stupňa. Nasleduje výsledné umiestnenie:

3. Daniel Štróner 5.A

Pohár za najlepšiu účasť na šachovom krúžku - až 128 hodín si odniesol Martin Váš.
Od Školské šachové súťaže 2011

7.5.2011 Talent

V CVČ v Liptovskom Mikuláši sa v sobotu 7.5. konal posledný turnaj seriálu Talent v šachu mládeže. Zúčastnilo sa na ňom 155 hráčov vo veku od 8 do 14 rokov. Z našej školy to boli: Peter Váš, Martin Váš, Matúš Maloveský, Jakub Šimúth, Dominik Pokorný a Martin Cích. Konkurencia bola veľká, nepodarilo sa nám zvíťaziť, ale potešilo nás, že sme všetci - aj začiatošníci získali body a neskončili na nule. Každý účastník posledného GPX dostal na pamiatku zaliaty účastnícky diplom. Martin Váš sa prebojoval aj do semifinále, ale turnaja sa nezúčastnil pre iné záujmové aktivity.

Od LM posledné GPX

22.1.2011 Talent 4

V CVČ v Liptovskom Mikuláši sa v sobotu 22.1. konal 4. turnaj seriálu Talent v šachu mládeže. Turnaj je určený pre začínajúcich šachistov. Zúčastnilo sa ho 59 súťažiacich - od nás: Alex Šara, Peter a Martin Vášovci, Daniel Štróner, Patrik Purgat a Simona Žaloudková. Najlepšie sa opäť vodilo Vášovcom, Peter obsadil 1. a Martin 3. miesto. Blahoželáme a ostatným účastníkom prajeme nabudúce viac šťastia.

Od Talent 4
Od Talent 4

2.1.2011 Novoročný šachový turnaj

Nový rok 2011 sa tradične začal šachovým turnajom v BB v Kremničke. Tento raz nebol z našich radov oň veľký záujem pre skorý termín - asi poniektorí ešte dospávali Silvestra, ale skalní súťažiaci, Peter a Martin Vášovci, si ho predsa nenechali ujsť a zobrali si na pomoc aj najmladšieho brata Jakuba. Peter získal 1. miesto, Martin 3. miesto a nováčik Jakub 4. miesto. Srdečne im blahoželáme a ďakujeme ich ockovi za ochotu a odvoz.

Od Novoročný šachový turnaj 2011

14.12.2011 Obvodné kolo v šachu jednotlivcov

V dňoch 14. a 15. decembra sme sa zúčastnili súťaží v BB. Štyria chlapci (Peter Váš, Martin Váš, Patrik Purgat a Daniel Štróner) a štyri dievčatá (Dominika Machalová, Veronika Mravcová, Zuzana Patrášová a Simona Žaloudková) úspešne reprezentovali našu školu a všetci skončili v prvej desiatke. Najlepšie sa umiestnila Dominika - 3. miesto, aj keď už aktívne nenavštevuje šachový krúžok, na šach určite nezanevrela. Všetkým účastníkom blahoželáme.

Od Obvodné kolo jednotlivcov december 2010

2.10.2010 TALENT - Liptovský Mikuláš

Dňa 2.10. sme sa po prázdninovej pauze zúčastnili prvej súťaže v Liptovskom Mikuláši “Talent”. Nezískali sme síce žiadne medaile, ale sme naživo videli Viktora Gažíka, majstra Európy do 10 rokov a aj sme sa s ním vyfotili.