Šachové stránky

Najlepší prehliadač webu

toplist

19.5.2012 Talent - 8. turnaj

V sobotu 19.5. sme sa zúčastnili na poslednom šachovom turnaji TALENT, ktorý sa tradične konal v Liptovskom Mikuláši. Celkovo sme si zasúťažili na 8. turnajoch, kde sa predstavilo 154 šachistov nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska a Českej republiky. Z tohto počtu bolo 124 chlapcov a 30 dievčat. Z našej školy si zmerali sily striedavo všetci členovia šachového krúžku . Niektorí boli aj na všetkých turnajoch. Najlepšie sa darilo Jakubovi Vášovi, v celkovom hodnotení získal striebro a  Petrovi Vášovi, ktorý vybojoval bronz a zaradil sa do TOP 10 celej série. Víťazom blahoželáme  a v budúcom školskom roku sa tešíme na nových spoluhráčov a dúfame, že  pribudnú aj nejaké šachové dámy z radov spolužiačok.

Od TALENT 8
Od TALENT 8

28.4.2012 Talent - 7. turnaj

V sobotu, 28.apríla , sa v CVČ na Nábreží v Liptovskom Mikuláši uskutočnil 7. turnaj seriálu Talent. Na podujatí sa zúčastnilo 66 šachistov, nielen zo Slovenska.  Štartovali tu aj kvalitní šachisti z poľského mesta RYBNIK. Od nás súťažili bratia Vášovci. Seriál ukončíme 19.mája 8. turnajom, ktorý bude spojený s celkovým vyhodnotením všetkých kategórií.

Od Talent 7
Od Talent 7

17.4.2012 Otvorené M. Kraja Banská Bystrica 2012

Dňa 17.4.2012 sa uskutočnil 1. ročník šachového turnaja GPX – otvorené M Kraja v Banskej Bystrici. Podobne ako na iných turnajoch pre mládežnícke turnaje, zišla sa na turnaji dobrá konkurencia z kraja BB a aj hráči celého Slovenska. Celkove v hlavnom turnaji hralo 81 žiakov ZŠ a OG, v kategóriách dievčat a chlapcov do 14, 11 a 8 rokov. Do seriálu GPX sa započítavajú body pre 78 hráčov z ktorých budú tí najlepší hrať vo finále GPX Slovenka. Od nás súťažilo 9 chlapcov, prvý raz sa súťaže zúčastnil Marek Kochan, ktorý si vybojoval na svojom prvom šachovom turnaji 3 boby zo 7. Z turnaja sme si odniesli  1 striebro- Jakub Váš, Petrovi sa ušlo 4. miesto, v jeho kategórii súťažil Haring Filip a to ho posunulo na 4. priečku. Na turnaji sme sa stretli aj s našim bývalým členom, Danielom Štrónerom, ktorý obsadil 2. miesto, hneď po Viktorovi Haringovi. Blahoželáme všetkým súťažiacim.

31.3.2012 Talent - 6. turnaj

V sobotu, 31.marca, sa v CVČ na Nábreží v Liptovskom Mikuláši uskutočnil 6. turnaj seriálu Talent. Na podujatí sa zúčastnilo 58  šachistov. Z našej školy súťažilo 6 chlapcov. Po prvý raz sa súťaže zúčastnil nováčik Matej Benka, ktorý začal na šach chodiť prednedávnom a hneď si odniesol 3 body zo siedmich a zdokonalil sa aj v hraní s hodinami. Domov sme nešli naprázdno, odniesli sme si 1 striebro- Jakub a 1 bronz- Peter Vášovci. Blahoželáme a tešíme sa na ďalšie kolá

Od Talent 6
Od Talent 6

18.2.2012 Talent - 5. turnaj

V sobotu, 18. februára, sa na CVČ v Liptovskom Mikuláši uskutočnil 5.turnaj seriálu TALENT. Zúčastnilo sa na ňom 55 mladých šachistov , dokonca aj silní hráči z Českej republiky. Od nás súťažili traja bratia Vášovci, Michal Lauko, Martin Cích a po prvý krát v tomto roku Jakub Šimúth. Najlepšie sa umiestnil Peter Váš -1. miesto, Jakub Váš -3. miesto. Dobre sa darilo aj Jakubovi Šimúthovi a Martinovi Vášovi- dosiahli 4 body zo sedem. Ďalšie pokračovanie Talentu je naplánované na 31.marca.

Od TALENT 5
Od TALENT 5

6.1. 2012 Novoročný šachový turnaj

V Kremničke sa konal 6.1. už tradičný Novoročný šachový turnaj. Ani snehová kalamita niektorým nadšencom nezabránila prísť na súťaž a obsadiť na začiatočníkov celkom dobré miesta. Matej Kováč 4. miesto a Dominik Pokorný 6. miesto. Blahoželáme.

Od Novoročný šachový turnaj 2012

19.11.2011 Talent - 3. turnaj

Dňa 19.11.2011 sme boli v poradí už na 3. turnaji v Liptovskom Mikuláši, ktorého sa zúčastnilo 77 šachistov od Bardejova až po Krupinu .Tentoraz sme zobrali aj úplných nováčikov M. Kováča a M. Lauka, aby nazbierali skúsenosti. Zabojovali perfektne, získali po 2 body so 7. Ostatným súťažiacim sa tiež darilo.Domov sme opäť nešli naprázdno vďaka Petrovi Vášovi- obhájil 2. miesto. Blahozeláme a tešíme sa opäť na ďalší turnaj v januári.

Od Talent - 3. turnaj

15.10.2011 Talent - 2. turnaj

Dňa 15.10 prebiehal 2. turnaj súťaťe Talent pre začínajúcich šachistov. Celkovo sa súťaže zúčastnilo 44 súťažiacich, od nás bojovali traja Vášovci - Jakub, Martin a Peter. Súperi boli nároční, ale asi naším najväčším nepriateľom bola črevná viróza, ktorá nás dosť obrala o sily. No i napriek tomu sme zabojovali a získali striebro (Peter) a bronz (Jakub). Už teraz sa tešíme o mesiac na tretí turnaj.

Od Talent - 2. turnaj

24.9. 2011 Talent - 1. turnaj

Pre tých, ktorí nikdy nehrali šachový turnaj, teda pre začínajúcich šachistov, bol určený 1. turnaj seriálu Talent v Liptovskom Mikuláši. Zúčastnilo sa ho 64 detí. Našu školu reprezentovali Martin a Peter Váš, ktorí súťažili v kategórii do 11 rokov, kde bola najväčšia konkurencia. Držali sa však super - obaja získali 5 bodov zo 7, čím obsadili 4. a 8. miesto.