Šachové stránky

Najbezpečnejší prehliadač webu

toplist

25.5.2013 Talent 6. Turnaj
V sobotu, 25.mája, vyvrcholil 6. turnajom seriál mládežníckych turnajov TALENT 2012/13. O posledné body do celkového poradia GPX z našich šachistov bojovali bratia Vášovci, spolu so súpermi od Detvy až po Kežmarok. Celkove sa turnajov zúčastnilo 133 šachistov a spoznali sme tohtoročných medailistov. Srdečne blahoželáme Petrovi Vášovi, ktorý v celkovom poradí získal v kategórii do 14 rokov prvé miesto.
13.3.2013 Turnaj mládeže o pohár Mesta BB
Na tento turnaj sa tešili hlavne nováčikovia , ktorí si svoje čerstvo naučené vedomosti mohli overiť v riadnom turnaji s rovesníkmi ale aj so staršími súpermi. Najlepšie sa darilo dievčatám Terezke- získala 2. miesto a Michalke- 3. miesto v kategórii do 8 rokov. Po prvý krát sa odvážili bojovať na šachovnicovom poli Dávidko Baer a Filip Šarík a nahrali svoje prvé body.
2.3.2013 Talent 5. Turnaj
V sobotu 2.marca sa na Nábreží v Liptovskom Mikuláši uskutočnil 5. Turnaj seriálu Talent. O body do Grand Prix bojovalo nakoniec len 39 šachistov, čo bolo spôsobené chorobami a prázdninami. Z našich hráčov sa najlepšie umiestnili Jakub a Peter Vášovci – obaja na 4. miestach vo svojich kategóriách.
2.2.2013 Talent 4. Turnaj
V sobotu, 2. februára, sa v CVČ na Nábreží v Liptovskom Mikuláši uskutočnil 4. turnaj nového ročníka seriálu šachových turnajov Talent. Bojov o medaile sa zúčastnilo 71 hráčov nielen zo všetkých kútov Slovenska, ale aj z Česka, zásluhou 5 hráčov z Beskydskej šachovej školy a privítali sme aj jedného šachistu z Ukrajiny, ktorý však momentálne trénuje a hrá v domácom klube LŠŠ. Turnaj to bol veľmi dramatický, videli sme množstvo krásnych a napínavých partií. Z našich sa najlepšie darilo Petrovi, skončil s piatimi bodmi na 2. mieste.
24.11.2012 Talent 3. Turnaj
November bol bohatý na súťaže, cestovali sme opäť aj do Mikuláša, aj keď nie v takom počte ako do BB. Na turnaji sa zúčastnilo celkove 55 šachistov z rôznych kútov Slovenska od nás 5. Už tradične sa najlepšie darilo Petrovi Vášovi / 1. miesto v kat. do 14 rokov / a jeho brat Martin si vybojoval 4. miesto v kat. do 11 rokov. Prvý raz sa zúčastnil na veľkom turnaji začiatočník Erik Kvak, ktorý sa aj napriek malým skúsenostiam z turnajov nedal zahanbiť a veľmi nezaostával za Michalom Laukom a Jakubom Vášom, ktorí sú už v Mikuláši ako doma.
15.11.2012 Otvorené Majstrovstvá okresu BB o pohár Mesta BB
Konečne sme sa dočkali aj súťaže cez školské vyučovanie. Až jedenásti z našej školy si išli zmerať sily do BB. Veľmi pekne obstáli aj začiatočníci, čím potvrdili, že aj keď krátko chodia na šachový krúžok- niečomu sa už priučili. Získali sme 2x zlato / Peter Váš- kategória do 14 rokov, Michaela Maslíková- kategória do 8 rokov /, 1x striebro- Terezka Povalová- kategória do 8 rokov a 1x bronz- Michal Lauko- kategória do 11 rokov. Medaila ušla len o vlások Kristínke Povalovej a Martinovi Vášovi.
20.10.2012 Talent 2.turnaj
A je tu október, šachový krúžok začalo navštevovať viac nováčikov, dokonca aj dievčatá!!! Na druhom turnaji sa zúčastnili len pokročilí hráči, ale v budúcnosti budeme určite o nich počuť.V Mikuláši nás bolo 5  z celkového počtu 69 hráčov. Doniesli sme si domov zlato- Peter Váš v kategórii do 14. Jeho bratia skončili v prvej polovici najpočetnejšej skupiny-v kategórii do 11 rokov, kde súťažili aj Michal Lauko a Matej Kováč. Tešíme sa na november, kedy budú až dva turnaje.
22.9.2012 Talent 1.turnaj
Po šachových prázdninách sme sa ešte nestihli ani rozohrať a už sme sa zúčastnili na turnaji v Mikuláši. Tentokrát sme išli iba jedným autom - a bratia Vášovci opäť potvrdili, že sú v šachu doma . Najlepšie sa darilo Petrovi, ktorý súťažil už v kategórii do 14 rokov a obsadil pekné 2. miesto. V kategórii do 11 rokov, kde bolo až 20 súťažiacich, skončil Martin - 6. a Jakub-13. Keď začneme od októbra trénovať, určite nás príde súťažiť viac.