Šachové stránky

Najbezpečnejší prehliadač webu

toplist

14.11.2007 Krajské kolo v Revúcej

Dňa 14.11 2007 sme sa ako postupujúce družstvo zúčastnili krajského kola v šachu v Revúcej. Počasie nám "prialo", do rána padal sneh a po zaviatej ceste sme hneď ráno uháňali na aute pána školníka do Revúcej. Cestou sme si museli ručne otvoriť rampy, keďže boli pokazené, ale došli sme včas. Horšie to bolo s ostatnými súťažiacimi, ktorí ostali čakať na tých pokazených rampách, preto sme začínali o čosi neskôr. Čas sme si skrátili tréningom s pánom školníkom. Dobrá nálada nás neopúšťala napriek ťažkým súperom. Skončili sme na štvrtom mieste, pričom na tretie nám chýbal jediný bod.

Chlapčenské družstvo : Dian, Machala, Žaloudek

Dievčatá na súťaž nemohli ísť, čím sme umožnili družstvu na 2. mieste v okrese zasúťažiť si. Šancu využili perfektne - Radvaň (dievčatá) skončili na 1. mieste.

>>>FOTO<<<
7.11.2007 Okresné a regionálne kolo v šachu družstiev ZŠ

Dňa 7.11. 2007 sme sa s chlapčenským (Dian, Machala, Žaloudek) a dievčenským (Pivarčiová, Mravcová, Machalová) družstvom zúčastnili v okresnom kole a zvíťazili sme v oboch kategóriách, čím sme získali právo na postup do krajského kola v Revúcej. Najlepšie sa darilo jednotlivcom - Juraj Dian, 3. miesto a Alžbete Pivarčiovej, 2. miesto. Na šachovom krúžku sme dve prvenstvá oslávili ako sa patrí - šampanským a pizzou.

>>>FOTO<<<
ň
20.10.2007 Veľká cena B. Bystrice

Dňa 20.10.2007 sa v Banskej Bystrici uskutočnila v poradí už 27. VEĽKÁ CENA  B. Bystrice žiackych družstiev v šachu, tentoraz s čisto slovenskou účasťou ( 28 družstiev ). Najvyššiu kvalitu za šachovnicami preukázali družstvá Liptovskej šachovej školy, ktoré obsadili prvé 2 miesta, za nimi na 3. mieste sa umiestnilo družstvo CVČ Garde Detva. Turnaj prebehol v tradične dobrej a korektnej atmosfére. Našu školu reprezentovalo 13 žiakov t.j. tri družstvá a najlepšie sa darilo družstvu v zložení: Patrik Machala 8.A, Matúš Cambel 4.A, Alžbeta Pivarčiová 5.A   a Miroslav Chmara 2.A, ktoré obsadilo 20. miesto. Juraj Dian 9.B  súťažil za TH Junior BB , ktorí obsadili 9. miesto.

>>>FOTO<<<
9.6.2007 Majstrovstvá SR družstiev mladších žiakov

Obec Kanianka, Základná škola Kanianka usporiadali 9.6.2007 "Majstrovstvá Slovenska družstiev mladších žiakov". Turnaj bol určený pre štvorčlenné družstvá s povinou účasťou jedného dievčaťa. Majstrovský turnaj sa  hral na 7.kôl tempom 2x25 minút. Z našej školy na  turnaji súťažilo jedno družstvo v zložení: Miroslav Chmara, Dávid Petrík, Martin Krupa, Alžbeta Pivarčiová . Dominik Mráz pomáhal  nekompletnému družstvu z Prievidze. Keďže tento turnaj bol pre väčšinu našich hráčov prvý, skôr sme sa zamerali na zbieranie skúseností. No napriek tomu sa nám tam veľmi páčilo a priniesli sme si kopu zážitkov. Veľké poďakovanie patrí rodičom ( p. Petrík a p. Chmara ), ktorí boli ochotní nás na spomínaný turnaj  bezpečne dopraviť.

>>>FOTO<<<

"zapíjanie žiaľu"

... aj ja raz taký dostanem

19.5.2007 Majstrovstvá Slovenska v Žiline

V sobotu 19.5.2007 v Žiline konali Majstrovstvá Slovenska pre rok 2007 v rapid šachu mládeže. Organizátorom z TJ Mladosť Žilina sa podarilo zorganizovať skutočne skvelé podujatie s bohatou účasťou. V turnajoch chlapcov štartovalo 228 hráčov a v turnajoch dievčat 80 hráčiek čo spolu dáva 308 hráčov na vrcholnom mládežníckom podujatí.     Z našej školy sa na Majstrovstvách zúčastnil Juraj Dian, ktorý obsadil 40.miesto v kategórii chlapcov do 14 rokov.

12.5.2007 Šachové Veže Martin

V sobotu 12. mája 2007 sa v priestoroch Gymnázia J. Lettricha v Martine konal I. ročník turnaja mládeže do 16 rokov MARTINSKÉ VEŽE - MARTIN 2007. Pôvodne sa mali hrať štyri samostatné turnaje, na základe ktorých sa mala vyhodnotiť súťaž družstiev, ale vzhľadom na nižšiu účasť (povinná "daň" v premiérovom ročníku) sa rozhodli organizátori zaimprovizovať a všetci účastníci sa stretli v jednom 9-kolovom turnaji s hracím tempom 2x15 minút. Podľa umiestnenia v turnaji boli potom vyhodnocované jednotlivé kategórie jednotlivcov i družstiev.

A bolo o čo hrať! Organizátori pripravili pre chlapcov a dievčatá okrem obligátnych pohárov a diplomov aj naozaj hodnotné vecné ceny. Náš Juraj Dian sa umiestnil na peknom 17. mieste.

5.5.2007 Veľká cena Slovenska

V sobotu 5.5.2007 sa v Banskej Bystrici konal 26.ročník Veľkej ceny Slovenska mládežníckych družstiev. V turnaji štartovalo 26 družstiev. Z našej školy štartovali dve družstvá v zložení:

A : Miroslav Chmara, Patrik Purgat, Daniel Štróner, Dominika Machalová
B : Matej Prandl, Adam Hraško, Ján Štefanovie, Veronika Mravcová

Adrián Hamada , ako náš náhradník pomáhal družstvu z Martina a Juraj Dian nás reprezentoval v našom materskom klube  ŠK TH Junior Banská Bystrica.

>>>FOTO<<<

28.4.2007 MSR družstiev starších žiakov 2007 Bijacovce (SVK)

Slovenský šachový zväz v spolupráci s obcou Bijacovce a SOU Bijacovce usporiadal Majstrovstvá družstiev starších žiakov pre rok 2007. Našu školu reprezentoval za ŠK TH Junior BB Juraj Dian.  Skončili sme na 20. mieste z 36 družstiev.

22.4.2007 Veľkonočný šachový turnaj

V nedeľu 22. apríla 2007  sa v priestoroch kultúrneho domu uskutočnil 4. ročník  Veľkonočného šachového turnaja.
Organizátori tohto podujatia -  arch. Vladimír Jánoš za  Turisticko-relaxačný  team  a Mgr. Dana Haviarová za  ZŠ  pripravili pre zúčastnených súťaž v dvoch kategóriách, kde sa v každej hralo švajčiarskym systémom na 7 partií .
Potešiteľné je, že na turnaji sa hojne prezentovali aj najmladší      (prváci) členovia dvoch  školských  šachových krúžkov, ktorých starší spolužiaci pod vedením p.uč. Haviarovej  už dnes  reprezentujú našu obec  na turnajoch po celej SR, či už ako členovia šachového klubu CK Junior BB ( Juraj Dian III miesto na majstrovstvách SR ) , alebo ako reprezentanti našej ZŠ. ( Tomáš Žaloudek IV.miesto v okresnom kole v šachu jednotlivcov ) na šachových súťažiach.
Doposiaľ najvyšší počet zúčastnených hráčov ( 29 ) z toho 19 v skupine mladší žiaci  poukazuje na  zvyšujúci sa záujem o túto „kráľovskú hru“ povznášajúcu  ducha , takže do budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie úspechy našich -Ľupčianskych šachistov.

Jeden z najmladších šachistov Paťko Purgat Mirko Chmara so starším spoluhráčom
Chvíľa napätého sústredenia  prváka Janka Štefanovie Vyhratá partia Maťka Šagáta

Rozhodujúce okamžiky

Kategória mladší žiaci

Odmena pre najmladších

Odvážne šachistky  Veronika a Dominika - šach nie je iba  hra pre chlapcov
Ing. Igor Svetlík sa teší z úspechu syna Igora Víťazi kategórie mladší žiaci (zľava Matúš Cambel, Mirko Chmara, Vilko Valent )