Horehronské hry 2016
Pridané: 12. október 2016 / Text: Barbora Burgerová, 9. A / Foto: Mgr. Alena Luptáková

Ideme? Nejdeme? Ešte do poslednej chvíle sme nemali jasno, či sa zúčastníme 56. ročníka Horehronských hier. Nakoniec sme sa rozhodli, že pôjdeme a budeme sa snažiť čo najlepšie reprezentovať našu školu. Po 2. vyučovacej hodine sme nasadli do áut a vybrali sa na štadión Štiavničky do Banskej Bystrice. Dážď nás síce obišiel, no chladné jesenné počasie strávilo celú stredu s nami. Aj napriek zime sme dokázali podať možno tie nie najlepšie, ale dostačujúce výkony, aby sme sa ocitli na stupni víťazov. Veď René Horváth si v nie najlepších podmienkach vybojoval krásne 1. miesto v behu na 300 m. Sára Hlinková tiež súperila s vetrom v hode kriketovou loptičkou, no nakoniec to zvládla a obsadila 3. miesto. Chýbalo pár sekúnd a Timotej Piliarkin by si tak isto niesol domov medailu z behu na 1 500 m. Nevadí, veď aj štvrtý musí niekto byť. Pani učiteľka Luptáková sa tešila spolu s nami aj zo 6. miesta Justíny Debnárikovej vo vrhu guľou, 7. miesta Adriany Konvičnej v behu na 60 m, 12. miesta Timey Barlovej v behu na 600 m, 14. miesta Bibiany Bátoryovej v behu na 300 m a tak isto Barbory Burgerovej vo vrhu guľou. Nakoniec sme zistili, že sa naozaj oplatilo premrznúť na štadióne, vymeškať pár vyučovacích hodín a stráviť jesenný športový deň na štadióne v Banskej Bystrici.

ZÁLOŽKA do knihy spája školy
Pridané: 4. október 2016 / Text: Mgr. Marcel Hlaváč

Tento školský rok sa opäť zapájame do projektu Záložka do knihy spája školy s povedome známym sloganom Čítam, čítaš, čítame. Schválne, kto z Vás príde na to, ktorým známym výrokom sa inšpirovali tvorcovia tohtoročného projektu?
Záložka je o spolupráci medzi školami. Žiaci našej školy vyrábajú záložky pre žiakov družobnej školy a už teraz sú zvedaví na tie "družobné", od nových kamarátov. Tí sú zo Základnej školy v Rybanoch, ktorá sídli v obci rovnakého mena, Rybany. Nahliadnite k nim prostredníctvom elektronickej pavučiny, aby ste sa o nich dozvedeli čo najviac.
Pozdravujeme všetkých Rybančanov a tešíme sa na Vaše záložky.

Šarkaniáda
Pridané: 28. september 2016 / Text: Mgr. Eva Kukučková

Každé ročné obdobie má svoje čaro. K jeseni neodmysliteľne patria krásne farby listnatých stromov, záhrady plné ovocia a očarujúce babie leto. V piatok 23. septembra 2016 sa žiaci 1. stupňa už od rána tešili na jednu z veľmi obľúbených jesenných činností – na púšťanie šarkanov. Teplé slnečné lúče nás spoločne priviedli na lúku pod hrad, a tam sme sa napriek bezvetriu snažili naše šarkany priblížiť k oblohe. Niektoré šarkaníky protestovali a nechceli vzlietnuť, niektoré hneď vyleteli krásne do výšky a obloha tak na chvíľu hýrila všetkými farbami. Príjemne unavení školáci odchádzali z lúky s dobrou náladou a sladkou odmenou.

Fotogaléria - Šarkaniáda »

Na dopravnom ihrisku
Pridané: 28. september 2016 / Text: žiaci 4. B triedy

Začiatok nového školského roka sa začal pre nás, žiakov 1. stupňa, veľmi príjemne. Druhý septembrový týždeň sme sa vybrali, spolu s našimi p. učiteľkami, na dopravné ihrisko. Cieľ našej cesty – Turčianske Teplice. Cesta vlakom sa nám veľmi páčila a spočítať 22 tunelov, bola pre nás hračka. Každý z nás si mal možnosť vyskúšať jazdu na bicykli, pri ktorej už bolo treba dodržiavať pravidlá cestnej premávky. Všetci sme sa pri tom dosýta zabavili a ani sme si neuvedomovali, že sa vlastne učíme. Potom nás čakala už len veselá cesta vlakom domov.

Fotogaléria - Dopravné ihrisko »

Jednotkársky výlet
Pridané: 28. september 2016 / Text: Aďa Babničová a Kubo Lukačko, 4. A

Každý rok chodia úspešní žiaci prvého stupňa za výborné vysvedčenie a vzorné správanie na jednotkársky výlet. Minulý školský rok sme v júni nestihli, tak sme išli teraz, v septembri, do Turčianskych Teplíc na kúpalisko. V Aquaparku bolo super. Najviac sa nám páčila divoká rieka a tobogány. Cesta vlakom cez 22 tunelov bola tiež zaujímavá.

Fotogaléria - Jednotkársky výlet »