Majsterky okresu v bedmintone
Pridané: 3. november 2016 / Text: Barbora Burgerová, 9. A / Foto: Mgr. Alena Luptáková

V stredu sme vymenili zošity a knižky za bedmintonové rakety a snažili sme sa na kurte uhrať čo najlepší výsledok. Nešli sme sa predsa uliať zo školy, aby sme 45 minút nemuseli sedieť na hodine fyziky, ale šli sme vzorne reprezentovať našu školu.
Košíky lietali kade tade, niekedy sme aj netrafili. Stuhnuté svaly, ruky v kŕči a rozum nikde. Ani sme sa nečudovali, keď sa pani učiteľka išla radšej prechádzať po chodbe, ako sledovať naše napínavé, ale niekedy aj rýchle zápasy. Občas sa nám stalo, že stav bol nerozhodný a musela o výsledku rozhodnúť štvorhra, na ktorú sme sa s Kajou Konvičnou vždy tešili. Minuloročné taktiky zabrali a s prehľadom sme sa stali majsterkami okresu v bedmintone. Nesmieme zabudnúť ani na Aďku Konvičnú, ktorá ako náhradníčka prežívala každý zápas s nami. Prvým miestom sme si zaručili postup na majstrovstvá kraja, ktoré budú v marci vo Zvolene.

Exkurzia do Španej Doliny
Pridané: 1. november 2016 / Text a Foto: Mgr. Zuzana Fillová

V piatok 21. októbra naši piataci vymenili svoje školské lavice za staré drevené v Historickej ľudovej škole Jozefa Mistríka v Španej Doline.
Vyskúšali si písanie kriedou na tabuľky, pierkom namočeným v kalamári s atramentom, či kľačanie na ostrom polienku. Videli banícky orloj, cisársku štôlňu a múzeum medi. Pre upršané počasie sme si netrúfli na haldy a ďalšie banícke štôlne sme si pozreli aspoň vo filmovom dokumente.

Ovocníčkový deň »
Zdravá škola

Druhý októbrový týždeň sa triednické hodiny na prvom stupni a v piatom ročníku niesli v duchu zdravej výživy. Deti si do školy priniesli ovocie a spolu s pani učiteľkami si na triednických hodinách pripravili zdravé pochúťky. // Čítaj viac »