Svetový deň behu
Pridané: 7. november 2016 / Text a Foto: Mgr. Eva Lakomčíková a Mgr. Martina Blašková

5. november je Svetovým dňom behu, ktorý spája tisíce ľudí v stovkách miest po celom svete. Založil ho v roku 1999 bežec Bill McDermott s cieľom podporiť boj proti chudobe.
A prečo práve beh? Beh je najrozšírenejšia a najobľúbenejšia športová aktivita a spolu s chôdzou patrí k najprirodzenejšiemu pohybu človeka. Behať sa odporúča v každom ročnom období. S touto aktivitou je spojené veľké množstvo nielen fyzických, ale i psychických pozitív. Aj naša škola sa rozhodla podporiť túto celosvetovú akciu a vyjadriť solidaritu s chudobnými ľuďmi na našej planéte. A tak si 4. novembra všetci žiaci našej školy obuli tenisky a zabehli jeden okruh po bežeckej dráhe spolu so svojimi učiteľmi. Peknou akciou sme ukázali, že aktívny pohyb je pre naše zdravie veľmi dôležitý.

Žiaci z tretej béé úspešní v súťaži "Čítame spolu"
Pridané: 5. november 2016 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Súťaž zameraná na rozvoj čitateľskej gramotnosti "Čítame spolu", vyhlásilo vydavateľstvo DAXE s redakciou časopisov Maxík a Zvonček.
My sme sa do nej zapojili vlastnou literárnou tvorbou, pričom z našej triedy boli v súťaži úspešní títo žiaci: Monika Šmoldasová, Miška Čunderlíková, Evička Jakušová, Veronika Hlaváčová, Emka Kováčiková, Romanka Klimentová, Veronika Červenáková, Emmka Kováčová a Vladko Barta. Získali sme krásne diplomy a záložky, ale aj knihu Rôzničky s venovaním od pani spisovateľky Danuši Dragulovej - Faktorovej. Veľmi sme sa potešili!

Úspešní v jesennom aranžovaní
Pridané: 5. november 2016 / Text: Mgr. Eva Lakomčíková / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč

Dňa 3. novembra traja žiaci reprezentovali našu školu v okresnej súťaži v jesennom aranžovaní v banskobystrickom centre voľného času.
Žiakom Sarah Bukovčanovej z 8. B triedy, Simonke Turčanovej zo 6. A triedy a Teovi Krajanovi z 5. B sa podarilo vytvoriť skutočne pekné výtvarné dielka. Porota mala v silnej konkurencii ťažkú úlohu vybrať tie, v ktorých boli použité výlučne prírodné materiály a vynikali svojou originalitou. Do tejto kategórie spadala ikebana Simonky Turčanovej, ktorej porota udelila 3. miesto. Srdečne gratulujeme!