Spod vysokej siete
Pridané: 14. jún 2017 / Text a Foto: Mgr. Alena Luptáková

A je to tu. 1. jún 2017 - Majstrovstvá SR v minivolejbale chlapcov - Poprad.
Ráno sadáme vyzbrojení transparentmi a bubnami do autobusu - triedy 6. A, 3. B, aby sme chlapcov, ktorí sa prebojovali na tieto majstrovstvá, mohli povzbudiť. Osem chlapčenských družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín. Našich čakal súper z Popradu, Bolerázu a Púchova. Za výdatnej hlasovej podpory spolužiakov chlapci vyhrali prvé dva zápasy a už ich čakal súper z Púchova. Po výhre 2:1 sme sa všetci tešili z postupu do semifinále, kde nás už čakal najsilnejší súper z východnej časti Slovenska - Svidník. Svojich žiakov prišlo do Popradu povzbudiť aj vedenie školy, a to p. riaditeľ Kováčik, p. zástupkyňa Maloveská a aj p. učiteľka Dávidová. Po ťažkom zápase, kde sa miska víťazstva nakláňala raz na jednu, raz na druhú stranu, sme vyhrali 2:1 a postúpili do finále. Obrovská radosť vypukla po poslednom hvizde zápasu. Hurá! Sme vo finále. Tu nás čaká ďalší silný súper, ktorý je opäť z východu, a to družstvo Prešova. Vo finále sa zvádzal boj nielen na ihrisku, ale aj vo fanúšikovskej zóne, kde oba tímy nešetrili hlasivkami a hnali svojich hráčov k víťazstvu. Vo vyrovnanom zápase sa šťastena priklonila viac na stranu súpera, ktorému sme podľahli 2:0. Druhé miesto na M-SR je veľkým úspechom našich chlapcov. Veríme, že tento úspech pritiahne k tomuto športu na budúci školský rok ešte viac záujemcov. Ďakujeme družstvu chlapcov v zložení: Lukáš Hlaváč, Viktor Sedláček, Šimon Foltány, David Šara a p. učiteľovi Michalovi Hlaváčovi za vzornú reprezentáciu školy.

Regionálne pexeso 2017
Pridané: 14. jún 2017 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

V piatok 9. júna sa v Malatinej uskutočnili oslavy 20. výročia založenia Združenia škôl s regionálnou školou pod záštitou Ministra školstva Petra Plavčana.
Naša škola je členom združenia od roku 1998 a predsedala mu niekoľko rokov. Prvou predsedníčkou združenia z našej školy bola pani riaditeľka Mgr. Dagmar Pilková, ktorú súčasné vedenie ocenilo za jej prácu. Dve funkčné obdobia predsedal združeniu aj súčasný pán riaditeľ PaedDr. René Kováčik. Na slávnostnom Regionálnom pexese (prehliadke detských prezentácií k problematike regionálnej výchovy) naše deti predstavili regionálnu výchovu na ZŠ Sama Cambela v pásme "My sme dobrí remeselníci". Za svoje vystúpenie získali obrovský potlesk a uznanie organizátorov. Veríme, že sa nám opäť podarilo reprezentovať našu školu v čo najlepšom svetle.

Noc v škole
Pridané: 11. jún 2017 / Text: žiaci 4. ááááá

Na tento deň sme sa veľmi tešili. Do školy sme prišli až na obed a vyučovanie bolo po ňom. Ale žiadna matematika, slovenský jazyk, knihy, zošity... Aj keď vedomosti z prírodovedy, slohu, čítania sme potrebovali. Vytvárali sme totiž spoločenstvá, ktoré si vymysleli svoj názov, pokrik a vlajku a ešte aj legendu svojho vzniku. Rozdelili sme sa na skupiny, jedni kreslili, druhí slohovali, tretí básnili. Na všetko dozerali náčelníci a strážcovia spoločenstiev, ktorých sme si zvolili. Všetko sme odprezentovali na sneme, kde sme sa dozvedeli, že naše územie ŠKOLOZEM ohrozujú Žiakojedi a ešte nám aj otrávili vodu, a preto spoločenstvá musia putovať za čistou vodou. Rýchlo sme sa pobalili a vydali sa za náčelníkmi spoločenstiev, ktorí vedeli cestu vďaka získaným indíciám. Doviedli nás k vode, kde sme sa spojili do väčších skupín a postavili si prístrešky, v ktorých sme sa mohli navečerať. Po večeri a vyhodnotení bunkrov sme sa vrátili pred školu, keďže nebezpečenstvo sa pominulo. Keď sa zotmelo, mladší žiaci robili skúšku odvahy po tmavom školskom dvore a my starší sme si zahrali KOMANDO. Po hre sme išli spať do svojich tried. Akcia sa nám veľmi páčila, škoda, že bola naša posledná.