Futbalový turnaj / Učitelia- žiaci
Pridané: 8. júl 2017 / Foto: Barbora Burgerová, 9. A

Putovný pohár si zaslúžene vybojovali žiaci ôsmeho ročníka, keď vo finálovom zápase ubehali a rozstrieľali učiteľov, ktorí skončili na druhom mieste. Už si ani nespomínam, koľko sme to dostali tých gólov.

Čítanie na letné prázdniny / Zo školských exkurzií
Pridané: 6. júl 2017 / Text a Foto: žiaci piateho a šiesteho ročníka

Medzinárodný deň detí / Začiatok júna patrí vždy deťom. Tak to bolo aj v školskom roku 2016/2017. V piatok 2. júna sme išli ako inokedy normálne do školy, ale bez učebníc a školských potrieb. Rodičovská rada a vedenie školy nám pripravili prekvapenie. Prišli medzi nás psovodi, policajti, ba dokonca aj dvaja hokejisti a thajský boxer. Hokejisti sa nám podpísali na športové dresy a kartičky. Niektorí sme mali možnosť zajazdiť si na koňoch, ktoré sa volali Whisky a Princ. Tiež sme strieľali z luku a dávali góly do bránky. Bol to fajn deň! Ďakujeme.
Exkurzia do tlačiarne ObalOtava / V posledných týždňoch tohto školského roka sme v rámci regionálnej a triednickej hodiny navštívili neďalekú tlačiareň ObalOtava. Dozvedeli sme sa, ako sa vyrábajú obaly na potraviny, knihy a ako sa pracuje s papierom. Tiež sme sa dozvedeli veľa zaujímavých vecí, napríklad aj to, že všetky stroje – na rozdiel od minulosti – riadi počítač. Presvedčili sme sa o tom na vlastné oči, za čo sme vďační p. Moravčíkovej, ktorá nám túto prehliadku umožnila, o to viac, že na konci sme za správne odpovede na jej otázky získali aj milú pozornosť. Ďakujeme.
Exkurzia Vydrovo / 1. júna sme namiesto do školy nasadli s radosťou a s očakávaním do autobusu a vybrali sa na cestu do Vydrova. Cesta netrvala dlho. Mali sme možnosť vidieť úzkokoľajné vlaky, parné a dieselové rušne. Starodávne lokomotívy boli naozaj zaujímavé, a keď rušňovodič na jednej z nich zatrúbil, všetci sme sa zľakli. Vlakom sme sa odviezli k horárni a prezreli sme si skanzen. Vo Vydrove sme mali rôzne aktivity ˗ hádzanie brvnom, rezanie dreva, zatĺkanie klincov. Tiež nám ukázali, ako sa páralo perie a na čo sa používali jeho jednotlivé časti. Po vyhodnotení aktivít a súťaží sme sa naobedovali. Pred odchodom z Vydrova sme nejaký čas strávili na preliezkach. Takže sme mali pekný výlet, kúpili sme si suveníry a odniesli množstvo zážitkov.
Pustý hrad / Na Pustý hrad sme išli spolu všetci piataci. Stretli sme sa na stanici v Slovenskej Ľupči. V Banskej Bystrici sme prestúpili na vlak do Zvolena. Počasie nám vyšlo. Bolo až veľmi horúco, ale stálo to za to. Na hrad sme stúpali prašnou cestou asi 52 minút do kopca. Cestou sme mali mnohé zážitky, výhľady, ba dokonca sme videli aj hada. Na hrade nás upútali sochy asi piatich kráľov, pri ktorých sme sa spoločne odfotili.
Exkurzia do Vysokých Tatier / 20. júna sme mali naplánovanú túru do Vysokých Tatier. Zbalili sme si ruksaky, obuli dobrú obuv a vyrazili sme. Cesta autobusom bola dlhá. Mohli sme vidieť z cesty Kriváň a ďalšie kopce. Keď sme dorazili po dvojhodinovej ceste do Tatier, boli sme ohúrení prostredím. Najprv sme sa zastavili pri Štrbskom plese, kde sme sa odfotili a išli sme ďalej. Ďalšie dve hodiny sme kráčali lesom k Popradskému plesu. Bolo tam 14 tabulí, ktoré sme museli prečítať. Dorazili sme spotení a unavení. Pri plese bolo príjemne a teplo. Mohli sme si tam kúpiť magnetky a ďalšie suveníry. Bola tam aj reštaurácia, ale predávali tam vyprážaný syr s hranolkami za 7 euro, takže R.I.P. Cestou k autobusu sme míňali stánky, kde sme si pokupovali rôzne hračky. Keď sme sa vrátili z túry, boli sme plní nových zážitkov.