Deň vyučovania v prírode
Pridané: 25. máj 2018 / Text a Foto: Mgr. Dana Haviarová

Vo štvrtok, 17. mája 2018 sa všetci žiaci prvého stupňa pripojili k deťom celého sveta a rozhodli sa tento deň stráviť v prírodnom prostredí, kde sa hrali a vzdelávali. Učili sa o stromoch kroch a bylinách, o zvieratách na farme a aj o histórii Ľupče.
Niečo o kampani. V roku 2012 pätica škôl v Londýne oslavovala outdoorovú edukáciu v rámci kampane Deň prázdnej triedy, ktorú založila Anna Portch. V roku 2015 sa k tejto kampani pridalo už 600 škôl z 15 krajín. V roku 2016 sa kampaň premenovala na Deň vyučovania v prírode. V roku 2017 sa do kampane zapojilo viac ako 2 milióny detí z viac ako 100 krajín a tento rok sa pridáva aj Slovensko. Impulzom pre zapojenie bol projekt Take me out, ktorý realizuje Strom života v partnerstve s občianskym združením INAK, Prešovskou univerzitou v Prešove a partnermi z Dánska, Veľkej Británie a Estónska.

Deň vyučovania v prírode 1. A a 1. B / fotogaléria »
Deň vyučovania v prírode 2. A / fotogaléria »
Deň vyučovania v prírode 2. B / fotogaléria »

Ekotopfilm
Pridané: 24. máj 2018 / Text a Foto: Mgr. Dana Haviarová, žiaci 6. ročníka

Dňa 4. mája sa žiaci 1. až 3. ročníka zúčastnili Ekotopfilmu, ktorý sa ako každý rok konal v priestoroch CINEMAX BB. Pre deti boli pripravené krátke náučné filmy. Cez filmové príbehy sa im prihovárali ich rovesníci z celého sveta a dozvedeli sa mnoho zaujímavého, aj to ako môžu oni prispieť k ochrane životného prostredia. Po filmovom programe bol pripravený náučný sprievodný program vo forme hier, kvízov, súťaží a iných eko aktivít. Žiaci sa dozvedeli zaujímavosti o odpadoch a recyklácii, ako chrániť stromy, alebo šetriť energiu a životné prostredie.

3. mája 2018 sme my, žiaci šiesteho ročníka, strávili dopoludnie v Banskej Bystrici. Vlakom sme cestovali už o 7.50 hod. Zo stanice v Banskej Bystrici sme šli pešo do ESC. Čakali nás tam stánky s rôznymi aktivitami, zameranými na EKO. Skladali sme obrázky (podobne ako PUZZLE) medveďa, chatky, odpadky, továreň... Z látok sme si mohli spraviť loptu, bábiku... Zúčastnili sme sa na kvíze o medveďoch a dozvedeli sme sa všeličo o našich lesoch. Po aktivitách nám v kinosále premietli pár krátkych filmov o Zemi, o tom, ako sa ľudia správajú k prírode, ako ju poškodzujú a ničia. Z kinosály sme sa ešte raz presunuli k stánkom a vyriešili nejaké úlohy. Po krátkom rozchode na občerstvenie sme odišli na stanicu a vlakom sme sa vrátili domov.

Ekotopfilm / fotogaléria »

Prehadzovaná trojíc žiakov 1. stupňa ZŠ
Pridané: 22. máj 2018 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Dňa 21. mája 2018 sa v našej škole v Slovenskej Ľupči stretlo 8 družstiev v súťažnom kole "stred" v prehadzovanej trojíc žiakov 1. stupňa ZŠ. Družstvo ZŠ Sama Cambela v zložení: Veronika Hlaváčová, Lea Gregorová, Ivko Chomič, Romanka Klimentová, Emka Kováčiková a Kiko Beňo sa po náročných setoch umiestnilo na peknom 4. mieste. Našim žiakom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

Prehadzovaná trojíc žiakov 1. stupňa / fotogaléria »

ECO TOP TOUR / koncert
Pridané: 21. máj 2018 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Ďakujeme Rodičovskej rade za výborný koncert ECO TOP TOUR Thomasa Puskailera. Deťom sa veľmi páčil a myslím, že si ho poradne užili!!!

ECO TOP TOUR / fotogaléria »

Sládkovičova lipa v Hrochoti
Pridané: 21. máj 2018 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD.

Dňa 17. mája 2018 sa v Hrochoti konala krajská súťaž v prednese poézie a prózy pod názvom Sládkovičova lipa. Našu školu reprezentovalo sedem žiačok z 1. stupňa, ktoré podali naozaj výborné výkony. Porota však ocenila tri z nich. V I. kategórii Anička Kováčiková (1. miesto), Eliska Moravčíková (2. miesto) a v II. kategórii Terezka Roskošová (2. miesto). Dievčatám blahoželáme a Aničke budeme držať prsty v septembri v celoštátnom kole Recitačnej súťaže o cenu Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici.

Sládkovičova lipa / fotogaléria »