Minicool Volley – chlapci
Pridané: 30. máj 2018 / Text a Foto: Mgr. Alena Luptáková

Po slovensky povedané „trojkový volejbal chlapcov“. Hrá sa na ihrisku s rozmermi 6x9 m, ktoré je rozdelené sieťou na dve polovice. A práve v tejto hre bola organizátorom krajského kola naša škola. Okrem nášho družstva – Lukáš Hlaváč, Šimon Foltány, David Sedláček, Adrián Bača – zavítali k nám hráči zo ZŠ Žilina, ZŠ Lovinobaňa, ZŠ Poltár. Výborná hra našich chlapcov a ešte lepšia divácka kulisa, ktorú zabezpečili svojimi hlasivkami, bubnami a nohami žiaci 4. A a 4. B, nedali súperom žiadnu šancu. Po výhre nad ZŠ Žilina sa chlapcom otvárala možnosť postupu na Majstrovstvá SR. Svoju túžbu po postupe spečatili ešte víťazstvami nad Poltárom aj Lovinobaňou. A tak si na konci turnaja, keď kapitán družstva Lukáš Hlaváč preberal pohár za 1. miesto, mohli radostne zakričať: „Postupujeme.“ Majstrovstvá SR budú 12. 6. 2018 v Trenčíne. Gratulujeme a držíme vám palce.

Gymnastický štvorboj
Pridané: 30. máj 2018 / Text a Foto: Mgr. Alena Luptáková

Po víťazstve na okresnom a krajskom kole v gymnastickom štvorboji zaviedli kroky našich malých gymnastov až do Popradu, kde sa 15. 5. 2018 konali Majstrovstvá SR. Cesta autom – rozcvičenie – slávnostný nástup – posledné pokyny od pani učiteľky Luptákovej a trénerky pani Valentovej – a súťaž sa môže začať. Chlapci začínajú na akrobacii, pokračujú na preskoku, hrazde a posledná disciplína - člnkový beh. Po skončení už len netrpezlivé čakanie na vyhlásenie výsledkov. Krásne a precízne zacvičené povinné zostavy ukázali, že gymnastika sa na našej škole cvičí a teší veľkej obľube. A tak radosť nemala konca kraja, keď sa naši gymnasti postavili na stupeň víťazov, na bronzové miesto. S hrdosťou prebrali od prezidenta SGF pohár za 3. miesto. Chlapcom ďakujem za vzornú reprezentáciu školy a zároveň sa chcem poďakovať aj ochotným rodičom, a to p. Laštiakovej a p. Houškovi, ktorí nás do Popradu odviezli a držali palce celú súťaž.

Atletika
Pridané: 30. máj 2018 / Text a Foto: Mgr. Alena Luptáková

Dňa 18. 5. 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili na okresnom kole v atletike družstiev a jednotlivcov, ktoré sa uskutočnilo na OŠG v Banskej Bystrici. Obe družstvá – dievčenské aj chlapčenské – sa počas celej súťaže snažili podať čo najlepší výkon a vzorne reprezentovať našu školu. A že sa im to podarilo, posúďte sami. Družstvo chlapcov – René Horváth, Dušan Bučko, Michal Burger, Erik Kvak, Michal Lauko, Matúš Kučera, Július Oláh, Timotej Piliarkin, Viktor Sedláček – v konkurencii 13 škôl získali 1. miesto, a tým aj právo postupu na krajské kolo. V súťaži jednotlivcov si 1. miesto vybojovali Timotej Piliarkin v behu na 1000 m a Michal Burger v hode kriketovou loptičkou. Družstvo dievčat – Adriana Konvičná, Paulína Drbiaková, Lucia Petrovičová, Bibiana Bátoryová, Timea Barlová, Timea Matiašová, Juliana Horváthová, Margaréta Melišová, Veronika Surá, Tatiana Barlová – si v konkurencii 14 škôl vybojovali 4. miesto. V súťaži jednotlivcov si Adriana Konvičná vybojovala 1. miestom právo postupu na krajské kolo. Všetkým gratulujeme a budeme postupujúcim držať palce na krajskom kole.