Karneval
Pridané: 3. február 2020 / ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča

Záver prvého polroku na 1. stupni našej školičky sa niesol vo veselom duchu. Po výpisy známok si neprišli žiaci, ale rôzne princezné, víly, kovbojky, rytieri, bojovníci, mušketieri... ale pozor, aj kocka ľadu, či muška alebo doktor... Stretla sa tu poriadna "cháska", ktorá si počas karnevalu užila kopec zábavy, tanca, hier i súťaží. Veríme, že sa každý poriadne zabavil a domov si odniesol kopec zážitkov a úsmev na tvári.

Karneval / 31. 1. 2020 / fotogaléria »

Lyžiarsky výcvik
Pridané: 3. február 2020 / Text a Foto: Mgr. Mária Blanárová

V dňoch 23. 1. – 29. 1. 2020 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik žiakov štvrtého a siedmeho ročníka v lyžiarskom stredisku Ski Tále. Hlavným cieľom bolo naučiť nelyžiarov základné lyžiarske cviky, jazdiť na vleku a zvládnuť jazdu zo svahu. Lyžiari sa rôznymi cvičeniami a hrami zdokonaľovali v technike lyžovania. Podmienky boli vynikajúce, počasie nám prialo. Zima ešte nekončí a tak dúfame, že lyže do kúta neodložíme, ale zúročíme všetko, čo sme sa na výcviku naučili, rekreačným športovaním.

Lyžiarsky výcvik / 23. 1. – 29. 1. 2020 / fotogaléria »

Šaliansky Maťko
Pridané: 2. február 2020 / Základná škola Sama Cambela

30. január bol úspešným dňom pre našich recitátorov, ktorí reprezentovali našu školu v okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko. Všetky tri súťažiace priniesli našej škole ocenenie. Lujza Filipková z 5. B získala prvé miesto, Miška Zajacová z 3. B druhé miesto a na treťom mieste bola Alexandra Fašangová zo 6. A. Všetkým blahoželáme a veríme, že Lujza Filipková nás bude úspešne reprezentovať aj v krajskom kole.

Hviezdoslavov Kubín 2020 - Výsledky školského kola recitačnej súťaže / 30. 1. 2020 /.doc

Korčuliarsky výcvik druhákov
Pridané: 31. január 2020 / Text a Foto: PaedDr. Jana Krížová, PhD., Mgr. Eva Žaloudková

Žiaci 2. A a 2. B triedy sa hneď po Vianočných prázdninách zúčastnili korčuliarskeho výcviku. Vďaka flexibilite rodičov a najmä ústretovosti Stankovcov, sme strávili naozaj úžasný čas na klzisku. Žiaci počas týchto troch dní získali nielen základné korčuliarske zručnosti, niektoré si zdokonalili, ale aj veľkú radosť z pobytu na čerstvom vzduchu. Korčuľovanie sme si spoločne dosýtosti užili a výborne sa pritom zabavili. Ďakujeme aj za milé pizzové pohostenie a v prípade priaznivého počasia sa na klzisko veľmi radi vrátime.

Korčuliarsky výcvik / január 2020 / fotogaléria I. »
Korčuliarsky výcvik / január 2020 / fotogaléria II. »