Hviezdoslavov Kubín
Pridané: 21. február 2020 / Text a Foto: Mgr. Marcela Kramcová

V utorok 18. februára sa 5 žiakov a žiačok z našej školy zúčastnilo na okresnom kole súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. Domov odchádzali s dobrým pocitom zo svojho recitačného výkonu a dvaja z nich – Šimon Brieda z 3. B a Ema Kováčiková z 6. B postúpili do regionálneho kola. Držíme im palce.

Lesníci u prvákov
Pridané: 18. február 2020 / Text a Foto: Mgr. Ľubica Kochanová a prváci

Dnešný deň sme zažili milé prekvapenie. Na vyučovanie nám prišli teta a ujo - lesníci rozprávať o našich lesoch. Hľadali sme zvieratká podľa lesnej abecedy, hádali sme hádanky z lesa. Dozvedeli sme sa veľa lesných zaujímavostí. Naša poučná zábava pokračovala na školskom dvore. V skupinkách sme sa zahrali na vtáčiu rodinku. Z pripraveného ihličia, malých konárikov a suchej trávy sme pre malé vtáčatká pripravili hniezdo. Vtáčie maminky nám museli prinášať v zobáčiku potravu. Namiesto zobáčika použili štipec a našou potravou boli cukríky. Vykŕmili nás poriadne dosýta!!! A aby aj skutočné vtáčiky neostali hladné, zobrali sme klince, kladivo, drievka a urobili sme dve vtáčie búdky. Spolu sme ich naplnili semienkami a zavesili na konáre stromov. Veľmi sa tešíme, že sme aj dnes spravili niečo na záchranu našej prírody.

Streľba zo vzduchovej pušky
Pridané: 12. február 2020 / Text a Foto: Mgr. Peter Polóny

Strelci z našej školy sa zúčastnili 4. februára 2020 Majstrovstiev kraja Banskej Bystrice v streľbe zo vzduchovej pušky VzPu Slávia 30. V silnej konkurencii si počínali veľmi dobre. Mladší žiaci v zložení Kurayová H., Belková V., Seredy J. obsadili krásne štvrté miesto s počtom nastrieľaných bodov 697 z možných 900. Naši starší žiaci, Bača A., Mešková E. a Foltány Š., obsadili ôsme miesto s počtom nastrieľaných bodov 698.