Zdravá škola

Tancom proti drogám
Martina Blašková / 13. máj 2015

V rámci preventívneho projektu Zdravej školy sa na našej škole uskutočnila tanečná súťaž „Tancom proti drogám“, s cieľom osvojiť si zdravý životný štýl a naučiť sa účelne využívať voľný čas. 7. mája 2015 sa už po šiestykrát roztancovala celá telocvičňa a žiaci našej školy predviedli pekné tanečné vystúpenia. Nechýbali skvelé moderátorky: Justína Ema Debnáriková a Andrea Šaríková zo 7. A triedy a porota v zložení pedagógov našej školy: Lucia Šárová, Ľudmila Pastýrová a zo školského parlamentu Lucia Zajacová z 9. A. Porota hodnotila hlavne originalitu vystúpení, rytmus, techniku tanca a radosť z pohybu. Súťažilo sa v troch kategóriách: vystúpenie jednotlivcov, vystúpenie tanečných skupín prvého a druhého stupňa ZŠ.

V kategórii jednotlivcov sa na 1. mieste umiestnili tanečníčky: Vanesa Voskárová zo 4. A a Karin Adamovičová zo 4. B , na 2. mieste Patrícia Šuľajová z 3. A a na 3. mieste Ema Mešková zo 4. A a Lucia Petrovičová z 5. B triedy. Vo vystúpení skupín mladších žiakov svojou originalitou, hravosťou a radosťou z pohybu porotu najviac zaujalo 16 tanečníkov z 1. B triedy, ktorí svojim tancom predstavili svoj bežný deň v škole. Laura Filipková, Nina Piliarkinová, Veronika Majerová, Martin Šidlo a Adam Matúš Solárik z 3. A triedy sa umiestnili na 2. mieste. 3. miesto obsadila skupina v zložení: Lea Gregorová a Ela Dzúriková z 1. A.

V kategórii skupín druhého stupňa si 1. miesto vytancovala dvojica Ivona Petríková a Timea Barlová z 5. A, na 2. mieste skončili žiačky z 9. B triedy: Eva Adamovičová a Silvia Jakubíková a 3. miesto patrí súrodencom Solárikovcom Nelle z 5. A a Filipovi z 1. A triedy.

Víťazi boli ocenení diplomami a medailami. Ďakujeme všetkým tanečníkom, ktorí nelenili a zapojili sa do tanečnej súťaže na našej škole a tiež ich spolužiakom, ktorí ich prišli povzbudiť a vytvorili super atmosféru. Teší nás, že aj v tanci máme šikovných žiakov, ktorí pohybom vyjadrujú svoju radosť zo života a vedia svoju radosť preniesť na ostatných.

GALÉRIA obrázkov >>

Základná škola Slovenská Ľupča / Školská 14 / 976 13 Slovenská Ľupča