Zelená škola

Súťaž v zbere bateriek
Dana Haviarová / október 2014

V minulom školskom roku sme sa opäť zapojili do súťaže „Zbieram baterky“ a netrpezlivo sme vyčkávali zverejnenie výsledkov, ktoré býva každoročne až v októbri. A naša trpezlivosť bola opäť odmenená.

Za vyzbieraných 225 kg použitých bateriek sme sa zaradili medzi ocenené školy na Slovensku. Hlavnou cenou bol pingpongový stôl, ktorý už slúži na prvom stupni k zlepšovaniu kondície a postrehu, keďže tam bolo najviac usilovných zberačov. Z jednotlivcov najviac nazbierali teraz už piataci: Tomáš Rončák 50,2 kg, Hana Chriašteľová 30,5 kg a Viktor Sedláček 22,2 kg. Všetkých najusilovnejších zberačov z tried /30 žiakov/, ktorým nie je osud starých bateriek ľahostajný, spoločnosť INSA, s. r. o. odmenila NP3 prehrávačmi. V súťaži pokračujeme aj tento školský rok.

Základná škola Sama Cambela / Školská 14 / 976 13 Slovenská Ľupča
IČO: 35677856 / Tel.: 2400077 / Fax: 2400088