Zelená škola

Siedmaci v Envirokine
Justína Emma Debnáriková / jún 2015

Dňa 25. mája sme sa my, siedmaci, rozhodli navštíviť v rámci environmentálnej výchovy Envirofilm a Ekotopfilm v Europa Shoping Center v Banskej Bystrici. Pýtate sa, čo to vlastne je? Reč je o 42. ročníku medzinárodného festivalu filmov, o trvalo udržateľnom rozvoji Ekotopfilmu a o 21. ročníku medzinárodného festivalu filmov o životnom prostredí Envirofilm.

Ráno sme sa stretli pred školou a spoločne sme vyrazili k železničnej stanici na vlak. Po príchode do Banskej Bystrice sme sa vydali pešo do Európy. Pred kinom nás privítala organizátorka Linda a usadila nás v priestoroch kina. Zakrátko začal film. Bolo to veľmi zaujímavé a zároveň aj smutné, sledovať, ako my, ľudia, kazíme a ničíme prírodu. Po skončení filmu začala zábavnejšia časť dňa. Najskôr sme si dali krátku rozcvičku na rozhýbanie kostí a potom sme sa začali rozprávať o prírode, o životnom prostredí a o tom, ako môžeme pomôcť prírode, a čo dobré pre ňu urobiť. Zhodli sme sa, že ešte nie je nič stratené a dá sa to zmeniť. Vyskúšali sme si pár cvičení a aktivít o recyklácii a životnom prostredí. Keď sme skončili, pobrali sme sa na vlak domov. Určite sa každému z nás tento deň páčil.

Základná škola Sama Cambela / Školská 14 / 976 13 Slovenská Ľupča
IČO: 35677856 / Tel.: 2400077 / Fax: 2400088