Naši žiaci získali prvé miesto v kreatívnej súťaži Recyklátor

Marcel Hlaváč / 29. marec 2013

Druhý ročník kreatívnej súťaže Recyklátor: LUXUS NIE – DIZAJN ÁNO pozná svojich víťazov. Spoločnosť Coca-Cola, ktorá dizajnovú súťaž vyhlásila začiatkom školského roka, štedro odmenila víťazov. Študenti vysokých škôl poslali do súťaže 14 umeleckých diel a žiaci základných škôl vytvorili 39 "recyklátorov“. Súťaž upozorňuje na význam recyklácie obalov, triedenia odpadu a jeho ďalšieho možného využitia.

Zaslané umelecké diela zo základných škôl prekvapili porotu svojou originalitou a preto vybrať troch najlepších bolo naozaj náročné. Prvenstvo medzi dielami z PET fliaš získala ZŠ Sama Cambela zo Slovenskej Ľupče s elegantným svietidlom do interiéru, na ktorom porotu zaujali čisté proporcie, funkčnosť a najmä výborne využitý farebný účinok červených etikiet fliaš od Coca-Coly.

Víťazný tím tvorili žiaci 6. C triedy: Karolína Rochovská, Monika Klačanová, Lucia Pipichová, Simona Haviarová a Miroslav Kováčik. Pedagogický a odborný dohľad: Mgr. Marcel Hlaváč. Inštalácia svetelného zdroja: Radovan Hlaváč.

Tento tím získal pre našu školu pitný režim v hodnote 300 euro (minerálne vody, ľadové čaje a ovocné šťavy).
Viacej informácií o súťaži nájdete na oficiálnej stránke http://www.urobsirecyklatora.sk.

Zdroj: Neopublic porter novelli
Základná škola Slovenská Ľupča / Školská 14 / 976 13 Slovenská Ľupča