Zelená škola

Taška pre ZEM
Kolégium Zelenej školy pri ZŠ SC v Slovenskej Ľupči / 23. jún 2014

Vážení priatelia školy a planéty Zem – vážení rodičia, starí rodičia, tety a ujovia, žiačky a žiaci, skrátka všetci, ktorí ste prijali pozvanie zúčastniť sa na našej environmentálno-charitatívnej aktivite.

V mesiaci jún sa naša škola pripojila k environmentálno-charitatívnej aktivite Taška pre Zem, ktorej cieľom bolo poukázať na neslávne popredné miesto Slovenska v spotrebe “igelitiek“ na jedného obyvateľa – Slovensko 466 / Dánsko 4 kusy za rok. Mnoho šikovných mamičiek, starých mám, tiet a aj žiakov sa pustili do vytvárania umeleckých diel, ktoré neraz museli dokončovať aj po nociach. Zhotovené tašky sme ponúkli na Slávnostnom vyhodnotení úspešných žiakov školy dňa 24.6.2014, kde malí predavači Julko, Peťka a Evička ponúkali nádherné tašky, taštičky, plecniaky, kabelky z textilu alebo papiera. Ich predajná cena možno dostatočne nezahŕňala vynaloženú prácu zhotoviteľa, ale prvoradým cieľom celej aktivity bola osveta a snaha znížiť spotrebu igelitových tašiek na Slovensku. S radosťou a vďakou sme privítali pri kúpe tašky akúkoľvek čiastku navyše. Kolégium Zelenej školy vyhodnotilo najkrajšie tašky, ktoré boli aj ocenené. Finančné prostriedky, získané konkrétne z predaja tašiek, venujeme na výsadbu zelene v areáli školy a vybudovanie ekoučebne. Všetkým, ktorí sa do celej aktivity zapojili, ďakujeme.

GALÉRIA obrázkov >>

Základná škola Sama Cambela / Školská 14 / 976 13 Slovenská Ľupča