obedy
žiacka knižka

projekty » regionálna výchova »

Vychádzka na Mackov bok
Pridané: 11. apríl 2024 / Text a Foto: Mgr. Alena Vojníková

V rámci predmetu regionálna výchova sme sa so žiakmi piateho ročníka našej ZŠ vybrali na tradičnú vychádzku na Mackov bok. Táto lokalita v našom regióne ukrýva vzácny zákonom chránený kvet, poniklec – známy symbol jari, rastúci na suchých slnečných miestach. Žiaci sa mohli presvedčiť, aký krásny je tento kvietok a aj si ho priamo na kopci skúsili nakresliť. Okrem peknej prechádzky v tento slnečný jarný deň niektorí prvýkrát objavili túto malebnú oblasť Slovenskej Ľupče.

Vianočné trhy 2023
Pridané: 8. december 2023 / ZŠ Sama Cambela Slovenská Ľupča / Foto: Mgr. Marcel Hlaváč

Tohtoročné vianočné trhy organizované našou školou opäť po roku prilákali nielen rodičov, ale aj ostatných obyvateľov našej obce. Stretli sme sa všetci pri MKS, aby sme si priblížili atmosféru, vôňu a chuť Vianoc. Žiaci v stánkoch ponúkali návštevníkom výrobky zhotovené počas Dňa remesiel. Každý si prišiel na svoje – kúpil si vianočné dekorácie, voňavé oblátky a medovníčky. A kto bol hladný či smädný, v ponuke bola voňavá kapustnica, pečená klobása a punč. Ďakujeme rodičovskej rade, hostincu Tribel, pani Fabryovej za hlinené výrobky, Dominike Lucovej za ľupčiansky domáci chlebík a všetkým, ktorí kúpou výrobkov podporili našu školu.

Deň remesiel
Pridané: 3. november 2023 / Foto: Mgr. Denisa Mitterová, Mgr. Marcel Hlaváč